5 codziennych praktyk do przyspieszenia metabolizmu

Masz problemy z uporczywą oponką na brzuchu, starasz się jeść jak najmniej a wciąż waga stoi w miejscu? To może być objaw spowolnienia metabolizmu. Sprawdź czy nie popełniasz błędów które mogą spowolnić twój metabolizm!

1.  ZAWSZE PAMIĘTAJ O ŚNIADANIU. Twój organizm działa na zasadzie pewnego mechanizmu- jeśli nie dasz mu paliwa nie będzie funkcjonował. Zatem najlepiej jeść śniadanie 30 minut po przebudzeniu aby cały mechanizm ruszył i już od rana spalał pokłady energii zgromadzonej w tłuszczu który osadził się w oponce na brzuchu!

2. ZREZYGNUJ Z KOFEINY. Pomimo szerokiej opini na temat kofeiny jako spalacza tłuszczu, istnieją szeregi dowodów na to iż kofeina spowalnia bardzo skutecznie metabolizm, chociażby tym, że zyskamy energię z samej kofeiny a nie zgromadzonego nadmiaru tłuszczu.

3. ZREZYGNUJ Z ALKOHOLU. Wiem, wiem, ten kieliszek wina w piątkowy wieczór gdy wracasz zmęczona z pracy lub gdy spotykasz się ze znajomymi… Ale jednak dajesz wtedy swojej wątrobie do zrozumienia, że zamiast spalania tłuszczu będzie musiała przetwarzać procenty i znów mateabolizm wypada z obiegu na parę godzin. Wszystko jednak jest dla ludzi… Jeśli już masz ochotę to świętuj z wytrawnym winem dobrej jakości!

4. PAMIĘTAJ O WARZYWACH DO KAŻDEGO POSIŁKU! Najlepsze są te zielone- szpinak, koper włoski, seter naciowy, zielona papryka i sałata. Ale do wyboru mamy jeszcze całą gamę kolorystyczną tych waspanialych spalaczy!


5. TRZYMAJ SIĘ ZDALA OD ŻYWNOŚCI PRZETWORZONEJ. Wspaniałym przykładem są soki. Nawet te 100% nie są wskazane, dlaczego? Niestety, kiedy wyciskamy z owocu jego „esencję”, to jest to przede wszystkim cukier (fruktoza), która bardzo szybko trafia do krwiobiegu, co zmusza nasz organizm do magazynowania go w postaci komórek tłuszczowych i znów wracamy do punktu wyjścia. Dobrą zamianą będą napoje tylu smoothe lub musy owocowe. Zawarty w nich błonnik bedzie znacznie spowalniał wchłanianie fruktozy.

Potrzebujesz więcej porad? Proponujemy skuteczne metody odchodzania, chętnie podzielimy się z Tobą tajemnicą na płaski brzuch i brakiem celulitu! Napisz do nas 😉

PROMOCJA

Innowacja na cellulit: -200zł

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s