Czy depilacja laserowa się opłaca? cz.1

Właściwie nie zdajemy sobie sprawy, Że kult gładkiego iwy-
pielęgnowanego ciała miał swój początek już 5 tys. lat p.n.e.
W kulturze starożytnego Bliskiego Wschodu. Przez Wieki moda
na usuwanie zbędnych włosków zaliczała zarówno wzloty, jak
i upadki.

Właściwie nie zdajemy sobie sprawy, że kult gładkiego i wypielęgnowanego ciała miał swój początek już 5 tys. lat p.n.e.
W kulturze starożytnego Bliskiego Wschodu. Przez Wieki moda na usuwanie zbędnych włosków zaliczała zarówno wzloty, jak i upadki. Ostatecznie powróciła do łask wraz z małą czarną od Coco Chanel, która zmusiła kobiety do ukazania gładkich łydek. Trend podtrzymywany był przez kolejne pokolenia za sprawą coraz śmielszych strojów, jak i krótszych spódniczek. Obecna technologia oferuje szereg metod depilacji, pozwalając nam wybrać dla siebie tę najodpowiedniejsza: począwszy od
maszynki do golenia używanej w domowym zaciszu, a kończąc na zabiegach w gabinecie, z użyciem nowoczesnych urządzeń pozwalających na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia.

Epilacja czy depilacja? Dwa różne pojęcia. Depilacja polega na usunięciu tej części włosa, która znajduje się ponad powierzchnią skóry, pozostawiając jego cebulkę w stanie nienaruszonym. Epilacja natomiast polega na usunięciu włosa wraz z jego cebulką. Metody różnią się od siebie szybkością i sposobem wykonania, ceną oraz przede wszystkim trwałością efektów. Obecnie stosuje się prawie wyłącznie termin „depilacja” jako określenie wszystkich metod usunięcia niechcianego owłosienia.

Gładkie ciało ma swoją cenę. Niezależnie od wybranej metody depilacji wymaga poświęcenia czasu albo pieniędzy.

depilacja-laserowa-promocja
Kliknij- Promocja

MASZYNKl DO GOLENlA
Golenie maszynkami to najszybszy sposób depilacji, który jednak daje krótkotrwałe efekty. Depilację maszynkami możesz wykonać w każdej sytuacji. Najlepiej wybierać maszynki z trzema ostrzami i paskiem nawilżającym. Do depilacji bikini warto wybrać maszynkę z ruchomą głowicą.
Zalety: szybka depilacja, brak skutków ubocznych.
Wady: włoski szybko odrastają, są ciemniejsze i twardsze
Cena: od 2 do 40 zł.

KREMY DO DEPILACJI

W założeniu kremy do depilacji mają rozpuszczać strukturę włosa, nawilżać skórę i zmiękczać ją. Iednak w praktyce bardzo często są nieskuteczne lub w celu uzyskania oczekiwanego efektu trzeba powtarzać taką depilację kilkakrotnie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wariantów kremów do depilacji, z różnymi składnikami: aloesem, ekstraktem z jedwabiu czy olejkiem migdałowym.

Zalety: niska cena, nawilżenie skóry, chwilowo osłabiają odrastające włosy, można stosować do każdej części ciała inny rodzaj kremu, depilacja bez bólu.
Wady: nieskuteczne działanie, czasochłonne, włosy szybko odrastają.
Cena: od 5 do 80 zł.

DEPlLATORY ELEKTRYCZNE
Depilatory to kosztowna metoda depilacji, która ma gwarantować gładką skórę na min. 2 tygodnie. Im więcej pęset w depilatorze, tym zabieg powinien być skuteczniejszy. Depilator powoduje wrastanie włosków pod skórę, dlatego konieczne jest częste wykonywanie peelingów, masowanie szorstką gąbką lub codzienne mycie nóg szorstką rękawicą. W praktyce często depilacja wystarcza na tydzień.
Zalety: gładka skóra przez min. 2 tygodnie.
Wady: bolesna depilacja, wrastanie włosków, nierówna depi-
lacja, nie wyrywają zbyt krótkich włosków, głośne działanie,
zaczerwienione nogi po depilacji, wysoka cena.
Cena: od 60 do 400 zł.

PLASTRY DO DEPILACJI

Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, włoski muszą mieć długość od 6 do 8 mm. Plastry najlepiej rozgrzać suszarką

Czytaj dalej…

Część 2

Depilacja porównanie cen

Tagi: Depilacja laserowa Bielsko, usuwanie owłosienia Bielsko, ile kosztuje depilacja laserowa, depilacja laserowa łydki, depilacja laserowa okolica bikini, Vectus Bielsko
depilacja-laserowa-promocja

2 myśli w temacie “Czy depilacja laserowa się opłaca? cz.1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s